Žabky a haute couture? Karl Lagerfeld říká ano!

Haute couture neboli vysoká krejčovina – to jsou takové modely, které si na celém světě může dovolit pouze několik stovek vyvolených zákaznic. Nejde snad ani o to, že by byly bůhvíjak designově výjimečné (když už, tak spíš prvoplánově extravagantní) nebo nadprůměrně kvalitně zpracované (to je samozřejmost), jsou prostě „jen“ originální, exkluzivní, na míru a hlavně neuvěřitelně drahé.

Takový haute couture model má tu výhodu, že je opravdu jedinečný. Tím pádem na žádném VIP večírku nemůžete potkat nikoho, kdo by měl na sobě to samé – což je v určitých kruzích životně důležité :-) Ruská smetánka a pohádkově bohaté dámy z arabského světa by mohly vyprávět… Právě ty totiž patří mezi stálé zákaznice světových haute couture módních domů.

Jak se jim asi bude líbit nový trend, který pro nadcházející rok představil na přehlídce značky Chanel excentrický Karl Lagerfeld? Představte si opulentní šaty v ceně 50 tisíc dolarů (to je milion korun…), ke kterým si naboso obujete docela obyčejné plážové žabky! Jsou sice ozvláštněné vzrušující mašlí kolem kotníků, ale i tak! Na druhou stranu si v létě u vody můžete představovat, že právě ty vaše žabky jsou tím největším a nejdražším módním výstřelkem na světě… :-)