Kde koupit žabky? Přece v automatu! Stačí jeden tvít

Představte si, že jdete jen tak po ulici a najednou vidíte automat. Automat s barevnými žabkami Old Navy. Copak o to, takové žabky se hodí vždycky… Ale jak je zaplatit, když ten automat nemá žádný otvor na mince? Docela jednoduše, žijeme přece v digitálním věku – stačí na Twitteru zveřejnit tvít s poděkováním a speciálním kódem! K internetu připojený automat si vaší právy během pár vteřin všimne a vypadnou z něj žabky požadované velikosti i barvy. Přesně takhle to funguje v Americe:

Nemusíte ale hned závidět a nebo dokonce čekat, kdy se takový automat objeví i u nás. Šlo bohužel jen o pouhých několik dnů trvající reklamní kampaň módní značky Old Navy, kterou připravila mediální agentura A2G (A Squared Group), specializující se právě na interaktivní propojení sociálních sítí a reálného světa kolem nás. „Tvítomatů“ na žabky bylo rozmístěno celkem čtyřicet, kromě Los Angeles a New Yorku třeba na open-air koncertech nebo i v Japonsku. Úspěch to byl obrovský!

Během akce bylo za tvíty vyměněno téměř deset tisíc párů žabek, což pro začátek znamenalo stejný počet pozitivních zmínek o značce Old Navy jen na Twitteru. Jenže šířením na dalších sociálních sítích pak došlo k lavinovému efektu, díky kterému kampaň nakonec cíleně oslovila desítky milionů potenciálních zákazníků! Kdo by řekl, že něco takového svedou docela „obyčejné“ žabky :-)